Świąteczne wydanie miesięcznika "W NOWEJ ROLI"

Szanowni Państwo, zapraszam do lektury nowego miesięcznika W NOWEJ ROLI. W tym numerze szczegółowo relacjonujemy rolniczą dyskusję na debatach, które odbyły się podczas targów Fermia 2018 oraz w trakcie Okrągłego Stołu Rolniczego w Sejmiku Województwa Łódzkiego. Niskie ceny warzyw i ziemniaków oraz trzody chlewnej, zalewane pola to nie jedyne problemy rolników. Sen z powiek spędza również zagrożenie wirusem ASF. W tym wydaniu miesięcznika publikujemy wykład Pana Profesora Zygmunta Pejsaka na temat ASF. Wykład został wygłoszony na seminarium w ramach Forum Hodowli Trzody Chlewnej na targach Ferma 2018. Pan Profesor zaznacza, że jedyny sposób ochrony świń przed chorobą to bioasekuracja. Warto, abyśmy o tym pamiętali. W tym wydaniu miesięcznka przedstawiamy także Listę Odmian Zalecanych do uprawy na terenie województwa łódzkiego przygotowaną przez COBORU Stację Doświadczalną Oceny Odmian w Sulejowie. Zapraszam do lektury!

Święta Wielkanocne to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, upamiętniające misterium paschalne Jezusa Chrystusa. To również symbol wszelkiego odrodzenia, tryumfu światła nad ciemnością. W tym wyjątkowym czasie, pewnej celebracji przygotowań przede wszystkim tych duchowych, życzę Państwu by okres Wielkiej Nocy był momentem refleksji, spokoju i wzajemnej życzliwości. By chwile spędzone w gronie tych, których kochamy najbardziej były dla nas wszystkich czasem dającym otuchę i siłę w przezwyciężaniu trudności. W imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego: Andrzeja Komali, Ewy Bednarek, Mariusza Cheby, Dariusza Kowalczyka i swoim własnym, życzę Państwu radosnych Świąt Wielkanocnych i smacznego jajka!

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego