III edycja Narodowego Dnia Mlecznej Fermy

W dniu 4 września 2018 roku w gospodarstwie Wioletty i Sylwestra Imiołków w miejscowości Krępa gmina Domaniewice powiat łowicki odbyła się III edycja Narodowego Dnia Mlecznej Fermy. Jednym ze współorganizatorów przedsięwzięcia była Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego . Było to  wyjątkowo praktyczne wydarzenie dla hodowców bydła mlecznego. Branżę mleczarską reprezentował Waldemar Broś – Prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich. Hodowców i producentów bydła reprezentował  Włodzimierz Pabin – Prezes Łódzkiego Związku Hodowców Bydła. Z ramienia IRWŁ uczestniczył m.in. Jerzy Kuzański Dyrektor Biura IRWŁ.

• Program „Mlecznej Fermy” obejmował część teoretyczną – szkoleniową na temat:
  • 365FarmNet - rozwiązanie dla całego gospodarstwa. Czyli całe stado i pola zawsze pod ręką.
  • AGRO-SORB polskie aminokwasy z hydrolizy enzymatycznej
  • Zarządzanie ryzykiem chorób zakaźnych w gospodarstwie poprzez ubezpieczenia.
  • Wpływ nowoczesnego systemu monitoringu «Smartbow» na poprawę dobrostanu i zdrowia bydła
  • Żywienie bydła mlecznego
  • Rutyny doju a zdrowie wymion
  • Seks a pieniądze – rozród krów ciągle w cenie

Na część praktyczną złożyło się zwiedzanie gospodarstwa Państwa Imiołków, pół demonstracyjnych z odmianami kukurydzy na kiszonkę, praktyczną prezentację maszyn do koszenia i zbioru kukurydzy oraz pokaz i porównanie wozów paszowych.

W czasie trwania imprezy odbyła się też konferencja prasowa w której z ramienia IRWŁ brali udział; Jerzy Kuzański oraz Józef Kolec. Tematyka konferencji obejmowała prognozy dla rynku, czego mogą spodziewać się hodowcy bydła mlecznego i mleczarnie w najbliższym czasie, zrzeszanie hodowców w grupy producentów rolnych szansą na skuteczniejszy rozwój i osiągnięcie znaczącej pozycji na rynku.

Dodatkową atrakcją były stoiska wystawiennicze instytucji i  firm oferujących środki do produkcji rolnej, komponenty paszowe itp.