List gratulacyjny Prezesa IRWŁ Bronisława Węglewskiego do Ministra Rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego

Szanowny Panie Ministrze, w imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego oraz swoim własnym, gratuluję Panu objęcia zaszczytnej funkcji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ministerstwo rolnictwa to jeden z najważniejszych elementów polskiej gospodarki, na który składa się ogrom ciężkiej i odpowiedzialnej pracy dla naszej Ojczyzny. Całe życie jest Pan Minister związany z rolnictwem oraz z izbami rolniczym - jako Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych w latach 2003–2007 - dlatego tym bardziej cieszę się i żywię przekonanie, że Pana bogate doświadczenie, na czele tak ważnego resortu jakim jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przyniesie korzyść polskiemu rolnikowi i polskiej wsi.

Szanowny Panie Ministrze, mam również nadzieję na owocną współpracę oraz wsłuchanie się Pana Ministra w głos samorządu rolniczego, by wspólnie móc zagwarantować rodzinom rolniczym godne życie, a  Polsce bezpieczeństwo żywnościowe i dynamiczny rozwój obszarów wiejskich.

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej