Listopadowe wydanie miesięcznika "W NOWEJ ROLI"

Szanowni Państwo, O współpracy Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego i Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich można przeczytać na stronie 8 i 9 listopadowego wydania W NOWEJ ROLI. Chciałbym podziękować Pani Marii Kaczorowskiej – Dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi za zaangażowanie w te działania, ponieważ wspólnie, udało nam się zorganizować cykl szkoleń dla rolników pn. „Szkolenia dla liderów na obszarach wiejskich”. Na szkoleniach można było dowiedzieć się m.in. o możliwościach dofinansowania dla sołectw i spółek wodnych, artykuł na ten temat publikujemy na stronie 13 naszego miesięcznika. W ramach współpracy IRWŁ i KSOW zorganizowano też wyjazdowe szkolenie dla rolniczek pn. „Szkolenie - Rozwój przedsiębiorczości na obszarach wiejskich województwa łódzkiego”, które odbyło się w Krynicy. Panie miały wykłady na temat rozwoju przedsiębiorczości, otwierania własnych firm, prowadzenia działalności gospodarczej na obszarach wiejskich. Odbyły się warsztaty florystyczne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczestniczki zwiedziły też miejscową winnicę oraz skosztowały lokalnych produktów z gospodarstwa ekologicznego. Cieszę się również ze współpracy Izby z Łódzkim Rynkiem Hurtowym „Zjazdowa” S.A., reprezentowanym przez Pana Prezesa Cezarego Kołotę oraz Pana Wiceprezesa Karola Karolaka. Łódzki Rynek Hurtowy „Zjazdowa” obchodzi swoje 20-lecie istnienia, gratuluję tak zacnego jubileuszu i życzę dalszych sukcesów. Wspólne działania samorządu rolniczego i rynku hurtowego dla rolników województwa łódzkiego to przykład solidnego partnerstwa. Zapraszam do lektury naszego miesięcznika.

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej Województwa