Lutowy numer miesięcznika "W NOWEJ ROLI"

Szanowni Państwo, w dniach 17-19 lutego 2017 roku odbędą się Targi FERMA 2017, w Nowej Hali EXPO/MOSiR, al. Politechniki 4 w Łodzi. Rolnicy z naszego województwa i całej Polski będą mogli zapoznać się ze specjalistycznymi technologiami hodowli i chowu zwierząt. Jak co roku Targom towarzyszy konferencja naukowa, której prelegentami są sławy polskiej szkoły chowu i hodowli, m.in. Pan Profesor Zygmunt Pejsak. Na 12 i 13 stronie naszego miesięcznika publikujemy program wykładów, które odbędą się w trzech blokach tematycznych. Zapraszam do udziału w panelach dyskusyjnych.

Warto wspomnieć również, że w tym roku Międzynarodowe Targi FERMA Drobiu i Świń obchodzą swoje 20-lecie istnienia. To doskonała okazja do spotkania i rozmowy o problemach i wyzwaniach w produkcji zwierzęcej oraz o realizacji programu działań ministerstwa rolnictwa. W imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego zapraszam Państwa na debatę rolniczą, która odbędzie się w czasie trwania Targów - 18 lutego (sobota) 2017 roku, o godzinie 13:30 w Auli EXPO. Swój udział w debacie zapowiedzieli: Pan Krzysztof Jurgiel - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Jerzy Chróścikowski - Przewodniczący senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Wiktor Szmulewicz - Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz Pan Zbigniew Rau - Wojewoda Łódzki.
Spotkajmy się by porozmawiać o polskim rolnictwie!

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego