Ostatnie posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Sieradzkiego

W dniu 17 maja 2019 r. w OSP w Krzakach odbyło się ostatnie w kadencji 2015 - 2019 Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Sieradzu. Posiedzenie otworzył Przewodniczący RP – Jan Kołodziejczyk, witając zaproszonych gości, delegatów RP oraz rolników. Posiedzenie rady zaszczycili swoją osobą goście, którzy niezmiennie prze cały okres trwania kadencji uczestniczyli w posiedzeniach: Dorota Kubiak – Wójt Gminy Brzeźnio; Irena Miedzińska – Prezes OSM WART-MILK w Sieradzu; Anna Jankowska – Kierownik delegatury WIORiN w Sieradzu; Jacek Hillebrand – Kierownik ARiMR w Sieradzu; Stanisław Stefański – BGŻ BNP Paribas w Sieradzu; Marian Hadrian – Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych; Bożena Woźniak – Gołąb – Dyrektor Biura Regionalnego TUW „TUW” w Sieradzu; Stanisław Gibki – Przewodniczący Rady Rejonowego ZRKiOR w Sieradzu

Na początku posiedzenia Pan Jan Kołodziejczyk – Przewodniczący Rady Powiatowej IRWŁ w Sieradzu przedstawił w krótkich słowach sprawozdanie z działalności Rady Powiatowej w kadencji 2015 – 2019, która prowadziła działania na rzecz tworzenia rynku rolnego oraz poprawy warunków zbytu płodów producentów rolnych, gromadzeniu, przetwarzaniu i przekazywaniu informacji gospodarczych oraz na podnoszeniu kwalifikacji osób zatrudnionych w rolnictwie. Ze względu na to, iż to ostatnie pożegnalne posiedzenie, miało ono charakter uroczysty i podniosły. Przewodniczący podziękował delegatom za zaangażowanie i pracę w Radzie Powiatowej, a zaproszonym gościom za owocną współpracę w obronę interesów rolnika i polskiego produktu. Wszyscy obecni na posiedzeniu otrzymali z rąk Przewodniczącego pamiątkowe podziękowania. Dzięki wspólnej pracy, determinacji i wytrwałości delegatów Rady Powiatowej oraz instytucji i organizacji rolniczych, rolnicy i przetwórcy z terenu ziemi sieradzkiej mogą docenić jak ważny był Nasz wkład w rozwój i lepsze jutro polskiej wsi.

Na zakończenie Przewodniczący RP – Jan Kołodziejczyk podziękował wszystkim uczestnikom za przybycie i czynny udział w posiedzeniu oraz życzył wszelkiej pomyślności i sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

Daniel Mucha

Specjalista ds. obszarów wiejskich