Posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Brzezińskiego

18 grudnia 2018 roku odbyło się ostatnie w 2018 roku Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Powiatu Brzezińskiego. Spotkanie odbyło się w sali LZD w Rogowie. Udział w nim wzięli:  Członkowie Rady Powiatowej, Mariusz Cheba Członek Zarządu IRWŁ, Renata Kobiera Starosta Brzeziński, Mariusz Guzicki Wójt Gminy Jeżów, Ilona Skipor Burmistrz Miasta Brzeziny, Dorota Laska Dyrektor TUW w Skierniewicach oraz przedstawiciele powiatowych instytucji współpracujących z izbą rolniczą. Członek Zarządu IRWŁ Mariusz Cheba przedstawił informację z przebiegu IX w V Kadencji Walnego Zgromadzenia Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego odbytego w dniu 10 grudnia 2018 r. Zapoznał zebranych w wnioskami wysuniętymi przez Delegatów Walnego Zgromadzenia. Poinformował o stanie zaawansowania prac przy budowie budynku administracyjno-szkoleniowego IRWŁ  przy ul. Beskidzkiej. Pani Lilianna Jagiełło Z-ca Kierownika ARiMR w Rogowie przedłożyła informację na temat tworzenia Kół Gospodyń Wiejskich. Pan Michał Klimczak z WIORiN przedstawił  program działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczeń wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganiu dalszemu zanieczyszczeniu. Powyższe wymogi zawarte są w Ustawie z dnia 20.07.2018 roku. Wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem, składając życzenia świąteczno-noworoczne.

Leokadia Swaczyna

Specjalista ds. obszarów wiejskich