Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Łęczycy

W dniu 15 stycznia 2019r. w Starostwie Powiatowym w Łęczycy odbyło się XXI w V kadencji Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Łęczycy. Obradom przewodniczyła Małgorzata Gabryelczak - Przewodnicząca  Rady Powiatowej IRWŁ w Łeczycy. W posiedzeniu uczestniczyli delegaci IRWŁ oraz zaproszeni goście:

Ewa Bednarek- Członek Zarządu IRWŁ, Janusz Mielczarek Starosta, Anna Bieniawska Dyrektor Biura Regionalnego  TUW w Łodzi, Radosłw Kozarski Dyrektor TUW w Łęczycy, Włodzimierz Frankowski Wójt gminy Góra Św. Małgorzaty, Piotr Jabłoński – Kierownik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Łęczycy, Monika Twardowska  Kierownik KRUS, Ewa Adamska Kierownik ARiMR. Zaproszeni kierownicy przekazali bieżące informacje z działań ich jednostek. Omówiono ubezpieczenia upraw rolnych, obecną sytuację w polskim rolnictwie. Zapoznano się ze stanem zaawansowania prac przy budowie budynku administracyjno-szkoleniowego IRWŁ  przy ul. Beskidzkiej. Posiedzenie miało charakter informacyjno – dyskusyjny.

Iwona Sikorska

Specjalista ds.obszarów wiejskich