Posiedzenie Rady Społecznej w OT KOWR w Łodzi

W dniu 13 kwietnia 2018 r. w siedzibie Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Społecznej, działającej przy OT KOWR w Łodzi. Rada Społeczna skupia przedstawicieli organizacji rolniczych, tj. organizacji społeczno-zawodowej rolników, związku zawodowego rolników lub innych organizacji, działających na rzecz rolników lub rolnictwa na terenie województwa łódzkiego.

Do zadań Rady Społecznej należy w szczególności opiniowanie wniosków Dyrektora OT KOWR oraz zgłaszanie wniosków w sprawach dotyczących zagospodarowania nieruchomości rolnych stanowiących Zasób Własności Rolnej Skarbu Państwa. Rada Społeczna przy OT KOWR w Łodzi liczy 13 członków:

Jerzy Kuzański (Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego)

Adam Michaś (Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego)

Andrzej Śniegula (NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych)

Waldemar Dobrowolski (Federacja Związków Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych)

Honorata Wiedeńska (Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona)

Piotr Poźniak (Stowarzyszenie Pszczelarzy Polskich "Polanka")

Krzysztof Łuczak (Związek Zawodowy ROLNIKÓW "Ojczyzna")

Tomasz Łukomski (Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników)

Krzysztof Banasiak (Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Łodzi)

Jerzy Krajewski (Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych)

Zygmunt Gromek (Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych)

Krzysztof Nykiel (Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego)

Bartłomiej Piotrowski (Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Łodzi)

Podczas pierwszego posiedzenia wybrano Przewodniczącego Rady, którym został Andrzej Śniegula delegowany przez NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych, zaś wiceprzewodniczącym został Jerzy Kuzański, przedstawiciel Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego.

Członkowie Rady zostali zapoznani z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa informacji oraz ochrony danych osobowych. Następnie przedstawiono zadania Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Łodzi.

Podczas obrad Rada zaopiniowała także wnioski Dyrektora Oddziału dotyczące sposobu rozdysponowania nieruchomości Zasobu WRSP.

(Źródło: kowr.gov.pl)