Potrzebne przepisy wykonawcze do znowelizowanej ustawy Prawo łowieckie

W związku z przyjęciem przez Parlament RP 22 czerwca 2016 r. nowelizacji ustawy Prawo Łowieckie (Dz.U. 2016 poz. 1082), która wprowadziła wiele zmian dotyczących systemu szacowania i wypłaty odszkodowań za szkody powodowane przez dziką zwierzynę Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zamierza zorganizować we wrześniu br. spotkanie z przedstawicielami kluczowych resortów w celu omówienia nadchodzących zmian. Znowelizowana ustawa zawiera również zapisy zobowiązujące izby rolnicze do prowadzenia list rzeczoznawców, stanowiących instancję odwoławczą w sprawie szacowania szkód. Powyższe zmiany wymagają uszczegółowienia w postaci rozporządzeń, do których wydania upoważniony jest Minister Środowiska w porozumieniu z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W związku z powyższym Zarząd KRIR wystąpił 18 sierpnia 2016 r. do Ministra Środowiska i do Ministra Rolnictwa, zapraszając do udziału w spotkaniu z samorządem rolniczym.

(Źródło: KRIR)