Premia poubojowa dla hodowców bydła

W dniu 8 kwietnia 2020 r. Zarząd KRIR zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego z wnioskiem o podjęcie jak najszybszych działań mających na celu przyznanie bezzwrotnej pomocy dla hodowców bydła w postaci premii poubojowej do każdej sztuki w związku trudną sytuacją w gospodarstwach rolnych spowodowaną pandemią COVID-19. Wyżej wymienioną pomoc proponujemy przyznać w pierwszej kolejności za sprzedaż zorganizowaną, tj. przez grupy producentów, związki hodowlane czy też umowy kontraktacyjne.

Biorąc pod uwagę strategiczne żywności dla społeczeństwa oraz zapewnienie ciągłości dostaw, powyższa propozycja niezbędna jest dla złagodzenia skutków pandemii dla hodowców bydła.

(Źródło: KRIR)