Rozmowy z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi

W dniu 4 stycznia 2017 r. w posiedzeniu Zarządu KRIR udział wziął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel. Zarząd spotkał się z Ministrem w celu omówienia bieżących problemów w rolnictwie. Minister poinformował, że w 2017 roku przygotowane zostaną: programy dla rynków rolnych – każdego oddzielnie; Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju wraz z Paktem dla Obszarów Wiejskich; nowe obszary ONW; zmiany w systemie obrotu ziemią – w związku z programem Mieszkanie+; nowy Kodeks urbanistyczno-budowlany. Minister przekazał również projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie prawnej odmian roślin przekazany przez resort na Komitet Stały RM, w którym w całości uwzględnione zostały uwagi samorządu rolniczego. Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz poinformował Ministra, że w KRIR powstała Nadzwyczajna Komisja ds. nowelizacji ustawy o izbach rolniczych, w związku czym samorząd rolniczy jest gotowy włączyć członków Komisji do prac zespołu opracowującego w MRiRW projekt zmiany ustawy o izbach rolniczych.

(Źródło: KRIR)