Starania o nowe rynki eksportowe wczesnego ziemniaka - gościem Radia Łódź Nad Wartą był Jan Kołodziejczyk - Przewodniczący RP IRWŁ w Sieradzu

Gościem Radia Łódź Nad Wartą był przewodniczący Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Sieradzu Jan Kołodziejczyk. W programie "Gość Po 8" rozmawiała z nim Marzena Grzelak-Plewińska.

- Nie ustaniemy w staraniach o nowe rynki eksportowe, tylko dla tego, że innym krajom jest to nie na rękę - przekonywał na antenie Radia Łódź Nad Wartą przewodniczący Rady Powiatowej Izby Rolniczej Jan Kołodziejczyk.

Instytucja stara się o dofinansowanie unijne badań wczesnych ziemniaków przed ich wysadzeniem co umożliwiłoby dowiezienie ich do każdego odbiorcy w kilka godzin po wykopaniu, a nie po trzech dniach jak to ma miejsce teraz.

Województwo łódzkie, z milionem ton rocznie, jest największym producentem ziemniaka w kraju a powiat sieradzki to jedna trzecia trzecia tej produkcji.

Posłuchaj całej rozmowy - klik

(Źródło: Radio Łódź)