Styczniowe wydanie miesięcznika "W NOWEJ ROLI"

Szanowni Państwo,  w związku z trudną sytuacją na rynkach rolnych, szczególnie na rynku trzody chlewnej, izby rolnicze skierowały do Rządu Rzeczypospolitej Polskiej oraz przekazały Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi postulaty wojewódzkich izb rolniczych, którą publikujemy w naszym miesięczniku. Petycja miała być ogłoszona podczas zgromadzenia wojewódzkich izb rolniczych pod hasłem „W obronie interesów rolników”, które było zaplanowane na dzień 10 stycznia 2019 roku w Warszawie. W wyniku podjęcia rozmów z samorządem rolniczym przez Rząd RP oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 8 stycznia, zgromadzenie zostało odwołane. Wiktor Szmulewicz – Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych w imieniu Wojewódzkich Izb Rolniczych oraz Jan Krzysztof Ardanowski – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaapelowali do wszystkich organizacji rolniczych o zorganizowanie wspólnej reprezentacji organizacji i związków rolniczych oraz wspólne rozwiązywanie problemów w zespołach roboczych w ramach okrągłego stołu rolniczego. W zespołach roboczych powinni się znaleźć przedstawiciele nie tylko producentów rolnych i przetwórców, ale także przedstawiciele konsumentów, a wszystko to po to, by doprowadzić do zintegrowania wszystkich ogniw „od pola do stołu” i wypracowania niezbędnych zmian w polskim rolnictwie.

Szanowni Państwo, mam nadzieję na przełom, na przełom, który pozwoli polskiemu rolnikowi i jego rodzinie na godne i dostatnie życie.

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego