Szkolenie IRWŁ z cyklu „Szkolenia dla liderów obszarów wiejskich” w Skierniewicach

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

W dniu 16 października br. odbyło się pierwsze z zaplonowanych czterech szkoleń pt. „Szkolenia dla liderów obszarów wiejskich” organizowanych przez Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego, operacja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Szkolenie odbyło się w Hotelu - Restauracja Dworek, ul. Piłsudskiego 24, w Skierniewicach. Uczestnikami szkolenia byli: wójtowie gmin, radni, sołtysi, członkowie -Lokalnych Grup Działania, Kół Gospodyń Wiejskich, Rad Powiatowych Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego oraz rolnicy z powiatów: skierniewickiego, łowickiego, rawskiego oraz brzezińskiego. W szkoleniu uczestniczyli również Dariusz Klimczak – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego oraz Włodzimierz Wojtaszek – Zastępca Dyrektora Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Radosław Mikuła - Zastępca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Szkolenie otworzył Jerzy Kuzański Dyrektor Biura Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego witając zaproszonych gości oraz uczestników szkolenia.

Uczestnicy szkolenia zapoznali się z doświadczeniami w realizacji projektów przez Lokalną Grupę Działania „Dolina Rawki”, nowinkami w ubezpieczeniach rolniczych, działaniami PROW na lata 2014-2020, podstawami Integrowanej ochrony roślin, dostępnymi środkami z Urzędu Marszałkowskiego oraz ich pozyskiwaniem na rozwój obszarów wiejskich. Każdy z uczestników mógł wybrać coś dla siebie i dla swojego regionu. Szkolenie zakończyło się dyskusją oraz rozdaniem Certyfikatów potwierdzających udział w szkoleniu.

PREZENTACJE ZE SZKOLEŃ

1.1. PROW 2014-2020 wybrane działania dla rolników i społeczności lokalnej

1.2. PROW 2014 -2020 wybrane działania dla rolników i społeczności lokalnej

2.1. Integrowana ochrona

2. 2. Integrowana ochrona

3. Współczesne rolnictwo dziś i jutro - perspektywy, innowacje, zagrożenia, obrót ziemią

4. 1. Współczesne rolnictwo dziś i jutro - perspektywy, innowacje, zagrożenia, ubezpieczenia w rolnictwie

4. 2. Współczesne rolnictwo dziś i jutro - perspektywy, innowacje, zagrożenia, ubezpieczenia w rolnictwie

5. Pozyskiwanie środków finansowych na rozwój obszarów wiejskich w ramach samorządu województwa

6. 1. Doświadczenie LGD w realizacji projektów - Kraina Rawki

7. Przedstawienie dobrych praktyk na temat pozyskiwania środków w promocji produktów

Zapraszamy na kolejne szkolenia z tego cyklu, które odbędą się:

Powiat łęczycki - 27.10 2017r. -  Restauracja u Kargula, ul. Ozorkowskie Przedmieście 8, Łęczyca.

Powiat piotrkowski - 06.11 2017r. Kompleks Hotelowo - Restauracyjny Gościniec Zielony, ul. Zdrowie 43, Włodzimierzów, Sulejów.

Powiat łaski - 08.11.2017r. - Sala Bankietowa we Dwoje, Buczek, ul. Główna 13.

Program:

9.00 - Serwis Kawowy.

9.30 - Rejestracja uczestników.

10.00 - Otwarcie szkolenia.

10-11.30 - PROW 2014-2020 wybrane działania dla rolników i społeczności lokalnej.

11.30-12.15 - Integrowana ochrona

12.15-12.30 - Serwis kawowy

12.30-13.30 - Współczesne rolnictwo dziś i jutro –perspektywy, innowacje, zagrożenia (w tym obrót ziemią, ubezpieczenia w rolnictwie)

13.30-14.00 - Pozyskanie środków finansowych na rozwój obszarów wiejskich w ramach samorządu województwa

14.00-14.40 - Doświadczenia LGD w realizacji projektów

14.40-15.00 - Przedstawienie dobrych praktyk na temat pozyskiwania środków na cele promocji produktów

15.00-15.15 - Dyskusja i zakończenie szkolenia.

15.15           - Obiad