Top agrar zaprasza na warsztaty VAT

Redakcja „top agrar Polska” zaprasza na seminaria poświęcone VAT w rolnictwie. Tradycyjnie organizujemy je w sezonie zimowym dla naszych Czytelników, którzy zgłaszają na bieżąco wątpliwości związane z rozliczeniem VAT prowadzonego na zasadach ogólnych lub na ryczałcie. Prelegentem będzie Roman Włodarz, prezes Śląskiej Izby Rolniczej, ekspert w zakresie doradztwa podatkowego, ściśle współpracujący z redakcją „top agrar Polska”.
Zakres poruszanej tematyki:
❚ nowości VAT od stycznia 2018 r.;
❚ podstawowe definicje: zasady ogólne i ryczałt podatku VAT;
❚ kiedy przejść na zasady ogólne/ryczałt VAT i zmiana statusu;
❚ opodatkowanie maszyn nowych oraz używanych;
❚ odsprzedaż maszyn używanych i stosowne opodatkowanie;
❚ opodatkowanie przy likwidacji/przekazaniu gospodarstwa;
❚ rozliczanie VAT za media, gdy nie ma rozdzielności liczników (prąd i woda) na dom i część gospodarczą;
❚ odwrotne obciążenie VAT;
❚ rozliczanie VAT pomiędzy członkami rodziny, gdy np. dzieci i rodzice/ lub mąż i żona są na odmiennych systemach VAT: ryczałcie i zasadach ogólnych VAT;
❚ generalne stawki VAT za poszczególne sprzedaże z gospodarstwa przy przetworzeniu płodów (np. mleko na ser, tuczniki na mięso);
❚ dziedziczenie zobowiązań VAT przy nagłej śmierci właściciela gospodarstwa, który prowadził szerokie inwestycje odzyskujące VAT na zasadach ogólnych oraz wiele innych przypadków.

Formuła warsztatów pozwala na swobodne zadawanie pytań i bezpośrednie konsultowanie wątpliwości z naszym wykładowcą. Przez cały czas trwania warsztatów do dyspozycji uczestników są także redaktorzy „tap”.
Terminy 2018 r.:
❚ Perzyce k. Krotoszyna 6.02 (wtorek) – Hotel Restauracja Wawrzyniak, Perzyce 46;
❚ Łosiów 7.02 (środa) – Ośrodek Doradztwa Rolniczego, ul. Główna 1.