Zaproszenie na Agro Akademię 2020

Rusza 5. edycja Agro Akademii Banku BNP Paribas. Po sukcesie dotychczasowych czterech edycji Bank BNP Paribas kontynuuje cykl Agro Akademii – merytorycznych spotkań dla osób związanych z agrobiznesem, podczas których współpracujący z Bankiem eksperci dzielą się wiedzą na aktualne tematy dotyczące rolnictwa. W tym roku konferencje będą miały formułę online. Pierwsze z serii czterech bezpłatnych webinariów odbędzie się już 26 listopada.

- W ramach piątej edycji Agro Akademii skupiliśmy się na tematach poświęconych analizie i bliższemu spojrzeniu na światowe trendy, które obserwujemy także w Polsce. Każdą konferencję w ramach tego cyklu adresujemy m.in. do gospodarstw rolnych, firm z otoczenia agrobiznesu, zarówno naszych klientów, jak i osób, które są zainteresowane tematami związanymi właśnie z sektorem rolnym. Chcemy bowiem podzielić się globalną wiedzą i doświadczeniem, które – mamy nadzieję – pomogą naszym polskim partnerom podejmować trafne i świadome decyzje ukierunkowane na rozwój i innowacyjność w ich biznesach. Jako „Bank zmieniającego się świata” liczymy, że do pozytywnych zmian zachęcimy także naszych klientów. Modyfikacja dotychczasowego podejścia może zdecydować o „być albo nie być" firmy i jej dalszym rozwoju – powiedział Maciej Piskorski, Dyrektor Departamentu Produktów Agro Banku BNP Paribas.

Akademia, która odbędzie się po raz piąty, wpisuje się w politykę Banku BNP Paribas, zakładającą dbałość o finanse klientów oraz zapewnienie im merytorycznego wsparcia w biznesie. Hasło tegorocznej edycji Agro Akademii to Zrównoważony biznes. Cykl obejmie cztery spotkania online. Będą poświęcone wyzwaniom, przed którymi staje polskie rolnictwo w obliczu zmian klimatycznych skutkujących pogarszającą się jakością gleby oraz deficytem wody na terenach rolniczych, a także w obliczu epidemii wpływającej na utrudnienia w logistyce i dystrybucji produktów rolnych oraz zmian w nawykach konsumenckich przejawiających się, m.in. w coraz bardziej świadomych zakupach.

Terminy i tematy spotkań:

26 listopada 2020 r. – Owoce, hit eksportowy?

2 grudnia 2020 r. – Wyzwania branży mięsnej

9 grudnia 2020 r. –  Woda i gleba w kontekście zmian klimatycznych

16 grudnia 2020 r. – Przyszłość wspólnej polityki rolnej (WPR) – innowacje i wyzwania

Konferencje adresowane są do rolniczek i rolników – przedsiębiorców, a także przedstawicieli firm i środowisk związanych z agrobiznesem zainteresowanych poszerzaniem wiedzy i jej wykorzystaniem we własnej działalności. Chętni mogą wziąć udział we wszystkich spotkaniach lub wybrać te najbardziej dopasowane do profilu ich biznesu. Formuła webinarów, poza możliwością wysłuchania wystąpień i dyskusji online, pozwoli uczestnikom na zadawanie pytań prelegentom. Spotkania poprowadzi Maria Sikorska – dziennikarka telewizyjna, autorka programów rolniczych.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie www.agroakademia.com.pl, na której znajdują się szczegóły dotyczące wydarzenia, w tym program oraz sylwetki prelegentów. Na stronie będzie też zamieszczona transmisja online.