IRWŁ do KRIR o interwencję na rynku drobiu

W imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, Prezes Bronisław Węglewski wystosował pismo do Wiktora Szmulewicza Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych z prośbą o interwencję na rynku drobiu. Ceny skupu kurcząt, brojlerów i indyków spadły drastycznie i są najniższe od 10 lat, a koszty produkcji od września cały czas szybują w górę. Oferowane obecnie przez ubojnie ceny są znacznie poniżej kosztów produkcji. Na dodatek mamy rekordowo wysokie ceny zbóż, śruty sojowej i tłuszczy. Cena za dostarczone do skupu kurczaki i brojlery wynosi: od 1,80 do 2,30 zł/kg. Wprowadzone obostrzenia związane z COVID-19 spowodowały, że sektor hotelarsko - restauracyjny w Europie zamknięto, a w efekcie natychmiastowo ograniczono eksport polskiego drobiu.