IRWŁ do KRIR w sprawie możliwości tankowania paliwa do kanistrów na stacjach benzynowych

W związku z napływającymi do Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego prośbami rolników z terenu naszego województwa, Zarząd Izby Rolniczej prosi o interwencję w sprawie możliwości tankowania paliwa na stacjach benzynowych do kanistrów przez rolników.

Rolnicy informują, iż na stacjach paliw nie można tankować oleju napędowego w zbiorniki typu kanister i wykorzystywać paliwo do ciągników rolniczych, a także sadownicy nie mogą tankować do kanistrów etyliny (np. 5 litrowego kanistra), którą to zużywają do pił spalinowych wykorzystywanych do pielęgnacji sadów i jagodników. Przy dużym oddaleniu od stacji benzynowej tankowanie do zbiorników samochodów osobowych oraz ciągników i późniejsze spuszczanie paliwa generuje bardzo duże zagrożenia nie tylko dla środowiska, ale i dla osób, które będą tak pozyskiwać paliwo do innych maszyn i pojazdów rolniczych.

Prosimy o pilną i szybką interwencję w przedmiotowej sprawie.