Pismo IRWŁ do Wojewody Łódzkiego z prośbą o pomoc dla rolników uprawiających warzywa w tunelach foliowych

W imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego i na wniosek rolników, Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Bronisław Węglewski, skierował pismo do Wojewody Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego z prośbą o udzielenie pomocy rolnikom uprawiającym warzywa w niskich tunelach foliowych. Tunele foliowe, wskutek wichur jakie przeszły przez województwo łódzkie, zostały zniszczone. Tunele te nie były ubezpieczone, gdyż ubezpieczyciele odmówili ubezpieczenia tuneli rolnikom. Szacuje się, że wskutek wichury zostało zniszczonych około 500 niskich  tuneli. IRWŁ prosi o objęcie pomocą poszkodowanych rolników.