Polska smakuje!

Czym jest hasło Polska smakuje? Oferta produktowa rynku żywnościowego określana jest przez zmieniające się preferencje konsumentów. Zmiana pokoleniowa, zdrowy styl życia, wzrost zasobności Polaków, rosnąca świadomość zakupowa konsumentów, postępująca cyfryzacja i informatyzacja społeczeństwa, a także kolejne zmiany legislacyjne idące w kierunku poprawy jakości produkowanej żywności, wpływają na konieczność podjęcia działań ukierunkowanych na wzrost sprzedaży krajowych produktów rolno–spożywczych w Polsce. Dlatego niezbędna jest zmiana podejścia do promocji żywności poprzez dostosowanie się do obowiązujących standardów i trendów rynkowych.

Mając na uwadze coraz większe zainteresowanie konsumentów polskimi produktami rolno-spożywczymi i obierając sobie za cel zwiększenie rozpoznawalności i zbudowanie silnej marki polskich produktów żywnościowych, wszystkie działania promocyjnie prowadzone zarówno przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, jak i inne instytucje i organizacje odpowiedzialne za promocję polskiej żywności, realizowane są w ramach spójnej i jednolitej strategii komunikacji. Ma ona zwiększyć siłę i efektywność realizowanych przez sektor rolno-spożywczy działań informacyjnych i promocyjnych. Opracowana przez MRiRW „Strategia Promocji Żywności” określa jako główną ideę promowanie polskiej żywności pod wspólną marką „Polska smakuje”.

Jest to odpowiedź na konieczność zbudowania silnej i rozpoznawalnej marki polskiej żywności. Marki, która w świadomości konsumentów będzie utrwalana poprzez znak graficzny i hasło słowne „Polska smakuje”. Marki, która będzie gwarantem najwyższej jakości produktów spożywczych. Głównym komunikatem „Polska smakuje” jest jasny i czytelny przekaz, że żywność wytwarzana w ramach systemów jakości żywności i posiadająca stosowne, uznawane przez MRiRW certyfikaty, spełnia najwyższe parametry jakościowe, sanitarne, a także smakowe.

Dlaczego warto się zarejestrować?

Współczesny konsument coraz częściej i chętniej szuka produktów dobrej jakości. Wraz ze zmieniającym się stylem życia Polaków – uprawianiem sportu, turystyką weekendową, modą na bycie fit – zmieniają się zwyczaje i nawyki żywieniowe. Konsumenci zaczynają świadomie kupować żywność wysokiej jakości, dlatego w odpowiedzi na ich oczekiwania rośnie liczba regionalnych producentów certyfikowanej żywności oraz gospodarstw i produktów ekologicznych.

Strona internetowa i aplikacja mobilna Polska Smakuje są narzędziami, które gromadzą informacje o regionalnych producentach żywności i oferowanych przez nich produktach oraz miejscach sprzedaży. Podpowiadają konsumentom, jakie produkty spełniają najwyższe standardy jakości i gdzie mogą je kupić.

Dlatego jeśli produkujesz certyfikowaną żywność, oferujesz produkty wyróżnione konkretnymi oznaczeniami lub jesteś rolnikiem działającym w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego, nie może Cię tu zabraknąć.

Zapraszamy do rejestracji i założenia konta, które pozwoli Ci bezpłatnie prezentować swoje produkty, a konsumentom znajdować o informacje o Twoich wyrobach.

Pamiętaj: im większa liczba producentów zarejestruje się w serwisie i aplikacji, tym więcej konsumentów będzie przyciągać, a Polska Smakuje stanie się popularnym narzędziem wspierającym codzienne wybory zakupowe Polaków.

Zarejestruj się już teraz!

Dlaczego warto mieć znaki jakości?

Producenci żywności na opakowaniach swoich produktów coraz częściej umieszczają różne znaki potwierdzające walory danego wyrobu. Wynika to z faktu, że chcą przekonać do zakupów świadomych konsumentów, dla których obok marki producenta liczy się skład i zawartość odżywcza produktu, a liczne oznaczenia mają stanowić potwierdzenie obietnicy złożonej na etykiecie.

Warto mieć świadomość, że konsumenci zaczynają rozróżniać, które znaki są przyznawane za rzeczywiste utrzymywanie konkretnych standardów produkcyjnych i są potwierdzeniem jakości, a które zostały przyznane w np. w konkursach konsumenckich.

Systemy jakości, w ramach których przyznawane są konkretne znak,i  to potwierdzenie wyjątkowości wytwarzanych produktów. Ich wysoka jakość może się wiązać z miejscem wytworzenia czy tradycyjną metodą wytwarzania. Jakość produktu końcowego może również być wynikiem wysokiej klasy bazy surowcowej oraz restrykcyjnych procedur produkcyjnych. Mogą to być także produkty ekologiczne, których proces produkcyjny cechuje najwyższa dbałość o bycie w zgodzie z naturą.

Dlatego wytwarzanie i oznaczanie swoich produktów konkretnym znakiem jakości jest komunikatem skierowanym wprost do konsumenta. Jest potwierdzeniem najwyższej jakości oferowanych produktów spożywczych i przynależności do grona najlepszych producentów żywności w kraju.

(Źródło: www.polskasmakuje.pl )