Posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Zduńskowolskiego

W dniu 09.12.2022r odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Zduńskowolskiego wraz ze szkoleniem z zakresu ubezpieczeń w rolnictwie. Posiedzenie prowadził przewodniczący  – Pan Zenon Kowalski. Na posiedzenie zaproszono  około 30 rolników, Prezydenta Miasta Zduńska Wola Konrada Pokorę, Panią dyrektor  Oddziału TUW „TUW” w Sieradzu - Bożenę Woźniak - Gołąb, Panią menedżer sprzedaży TUW „TUW” – Izabelę Bąk, przedstawicieli Urzędów Gmin i instytucji współpracujących – KRUS i ARiMR w Zduńskiej Woli.

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest pierwszym ogólnopolskim towarzystwem stosującym wzajemnościową formułę realizacji ubezpieczeń w Polsce.

TUW jest marką rozpoznawalna na rynku ubezpieczeniowym i zajmuje znaczące miejsce wśród instytucji finansowych. Posiada rozbudowaną siec jednostek terenowych, co umożliwia bezpośredni kontakt z członkami Towarzystwa.

Dzięki utrzymywaniu bliskich relacji ze środowiskiem rolniczym Towarzystwo ma możliwość rozpoznawania potrzeb ubezpieczeniowych swoich członków i odpowiedniego kształtowania oferty  ubezpieczeniowej jak również szybkiego reagowania w razie zdarzeń losowych.

W trakcie szkolenia przedstawiono rolnikom i samorządowcom ofertę z zakresu ubezpieczeń obowiązkowych oraz dobrowolnych w rolnictwie. Prowadząca prezentację oferty TUW „TUW” przedstawiła nowe możliwości ubezpieczeń dla rolników i ich gospodarstw. Ubezpieczeń od zdarzeń losowych, ochronie prawnej, NNW, ubezpieczeniu sprzętu rolniczego, ubezpieczeniu upraw, ubezpieczeniu zwierząt, ubezpieczeniu mienia oraz ubezpieczeniu pszczół.

W okresie zimy rolnicy dysponują większą ilością czasu na zapoznawanie się z nowymi ofertami i zmianami, a wiedza ta jest niezbędna do prowadzenia nowoczesnego gospodarstwa rolnego, dlatego Izba Rolnicza wychodzi naprzeciw tym potrzebom i organizuje spotkania dla rolników.

Anna Kamila Kaczmarek

Biuro Powiatowe IRWŁ w Zduńskiej Woli