Spotkanie z Radcą Rolnym Ambasady Ukrainy

W dniu 3 czerwca 2016 r. Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz spotkał się z Radcą Rolnym Ambasady Ukrainy Ruslanem Perunem. Podczas rozmów poruszono kwestie: rosyjskiego embarga na europejskie artykuły rolno-spożywcze, możliwości zakupu ukraińskiej ziemi rolnej przez polskich rolników, wprowadzania przez polskich producentów do Ukrainy technologii związanych z magazynowaniem i przetwórstwem płodów rolnych, pracy obywateli ukraińskich w Polsce, szczególnie w sektorze ogrodniczym i sadowniczym oraz ewentualnej współpracy w zakresie realizacji wspólnych projektów doradczych w ramach współpracy transgranicznej.

Ponadto, Prezes KRIR przekazał obawy polskich rolników, szczególnie producentów zbóż i kukurydzy, w związku ze zwiększonym importem zbóż z Ukrainy i stworzeniem terminali magazynowo-przeładunkowych dla tych produktów.

(Źródło: KRIR)