Wnioski Rady Powiatowej IRWŁ w Kutnie

Wiktor Szmulewicz

Prezes  Krajowej Rady Izb Rolniczych

Szanowny Panie Prezesie,

W imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, popierając wnioski zgłoszone przez członków  Rady Powiatowej IRWŁ w Kutnie, proszę

o rozpatrzenie  i  realizację  poniższych wniosków.

1. Ponownie podjąć działania o wydłużenie terminu stosowania nawozów naturalnychze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne i braku możliwości wjechania w pole ciężkim sprzętem. Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego wielkokrotnie wnioskowała do KRIR w tej sprawie.
  2. Ponownie podjąć działania w sprawie odrzucenia w całości Ustawy o ochronie zwierząt, gdyż ustawa jest krzywdząca dla rolników i przyniesie nieodwracalne, ujemne skutki ekonomiczne. Jesteśmy przeciwni wprowadzeniu tej ustawy (IRWŁ negatywnie zaopniowała projekt ustawy)i popieramy protesty rolników.

Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego

(-) Bronisław Węglewski