Zarząd IRWŁ do Wojewódy Łódzkiego w sprawie trudnej sytuacji w rolnictwie

W imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego  ponownie zwracam się   z prośbą o pilne zorganizowanie spotkania instytucji pracujących na rzecz rolnictwa województwa łódzkiego. Tematyka spotkania powinna dotyczyć trudnej sytuacji w rolnictwie, ze szczególnym uwzględnieniem:

- sytuacji na rynku trzody chlewnej, w związku z zagrożeniem wirusem ASF, którego  w województwie łódzkim jeszcze nie ma, ale  występuje w województwach ościennych.

W związku z wykryciem  w ostatnich dniach ogniska ASF w Wschodnich Niemczech   wystąpiły drastyczne spadki cen skupu żywca wieprzowego w naszym kraju.

Szanowny Panie Wojewodo, sprawa jest naprawdę trudna, dlatego uważamy, że takie spotkanie jest konieczne, pozwoli na wypracowanie wniosków, które miejmy nadzieję, że chociaż w części  doprowadzą do rozwiązania tego problemu. Termin spotkania pozostawiamy do dyspozycji Pana Wojewody.