Łódzkie Święto Owoców i Warzyw

Podczas Festynu Dożynkowego Rady Osiedla „Dolina Łódki”  w Łodzi, 26 sierpnia 2023 roku, odbyło się „Łódzkie Święto Owoców i Warzyw” sfinansowane ze środków finansowych Funduszu Promocji Owoców i Warzyw. „Łódzkie Święto Owoców i Warzyw” było przygotowane przez Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego i Krajową Radę Izb Rolniczych.

Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego w ramach „Łódzkiego Święta Owoców i Warzyw” przygotowała dla wszystkich grochówkę, bigos,  krokiety z kapusta i pieczarkami, sakiewki ze szpinakiem, jabłecznik oraz owoce, które zostały sfinansowane ze środków finansowych Funduszu Promocji Owoców i Warzyw. Uczestnicy imprezy mogli zaopatrzyć  się na stoisku informacyjnym  Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego  w broszury zachęcające do spożywania owoców i warzyw. Ciekawym elementem była również tablica na temat wartości odżywczej owoców i warzyw  oraz konkursy wiedzy dla dorosłych i dzieci. Były zagadki i quizy dla dzieci oraz prezentacja nt. „Owoce  i warzywa na naszym talerzu”. Całość doskonale wpisała się w cel imprezy, którym było promowanie wśród konsumentów zwiększenie udziału spożycia owoców  i warzyw  w codziennej diecie. Jedzmy warzywa i owoce - 3 porcje warzyw plus 2 porcje owoców dziennie. Całość „ Łódzkiego Święta Owoców i Warzyw” została sfinansowana ze środków finansowych Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.