Czerwcowe wydanie miesięcznika "W nowej roli"

Szanowni Państwo, w dniu 28 lipca 2023 roku upływa obecna VI kadencja samorządu rolniczego. Uchwałą nr 2/2023r. z dnia 22 lutego 2023 roku Krajowa Rada Izb Rolniczych, zgodnie z posiadanymi kompetencjami, przyjęła uchwałę w sprawie szczegółowych zasad i trybu przeprowadzania wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych oraz uchwałę w sprawie zarządzenia wyborów, w tym do Walnego Zgromadzenia Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego.

Został również wyznaczony termin wyborów – niedziela, 24 września 2023 roku. Każdy, dla którego jest ważne polskie rolnictwo, powinien w sposób czynny uczestniczyć we wrześniowych wyborach do izb rolniczych. Szczegółowe informacje związane z przygotowaniem do wyborów, kandydowania do rad powiatowych i samego dnia wyborów, publikujemy na stronie 4.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od wielu lat organizuje konkursy dla dorosłych, ale przede wszystkim konkursy dla dzieci i młodzieży, w których w szczególny sposób zwraca się uwagę na bezpieczeństwo i higienę pracy w rolnictwie. W tym roku kolejny raz Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego była fundatorem nagród w konkursie plastycznym pt. „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. Na stronie 8-9 oraz na naszej okładce publikujemy nagrodzone prace. Wszystkim dzieciom dziękujemy za zaangażowanie, składamy gratulacje zwycięzcom i życzymy, by dobre rady, które zamieściły w swoich pracach, cały czas towarzyszyły im w życiu.

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego