IRWŁ do KRIR - regeneracja środowiskowa gleb poprzez ich wapnowanie

W imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, popierając wnioski rolników zgłaszane do Biura IRWŁ, Prezes IRWŁ Bronisław Węglewski zwrócił z prośbą do Prezesa KRIR Wiktora Szmulewicza o podjęcia działań mających na celu przywrócenie w województwie łódzkim przyjmowania wniosków w ramach Programu Priorytetowego „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” do dnia 31.11.2023r.

Z końcem października Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi poinformował na swojej stronie internetowej, że kończy się alokacja środków w ramach Programu Priorytetowego „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” przewidzianych dla województwa łódzkiego. W związku z powyższym, termin przyjmowania wniosków przez właściwą Okręgową Stację Chemiczno-Rolniczą został skrócony do 31.10.2023 r.

Duża ilość rolników z naszego województwa zakupiła wapno w terminie do 31.10.2023r. zgodnie z informacją jaka jest na stronie internetowej WFiGW w Łodzi
o ponoszeniu kosztów kwalifikowanych z myślą o dofinansowaniu do zakupu wapna
i złożenia wniosku zgodnie z wyznaczonym terminem do 31.11.2023r. Decyzją o skróceniu terminu przyjmowania wniosków do 31.10.2023r. wielu rolników czuje się oszukanych
i pozbawionych refundacji na zakupione wapno. IRWŁ prosi o interwencję.