IRWŁ do KRIR w sprawie wniosków członków Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Poddębickiego

W  imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego i na wniosek członków Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Poddębickiego, Bronisław Węglewski Prezes Izby Roniczej Województwa Łódzkiego przekazał wnioski Prezesowi Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktorowi Szmulewiczowi w celu rozpatrzenia i dalszej realizacji:

- Podjąć działania mające na celu przeprowadzenie kontroli gdzie trafiło zboże  tzw. techniczne, które zostało przywiezione z Ukrainy.

- Podjąć działania, aby w powołaniach wojskowych  uwzględnić fakt prowadzenia gospodarstwa.

- Podjąć działania w celu kontroli  spadku cen zbóż i kukurydzy.

- Podjąć ponowne działania w sprawie wysokich cen nawozów i oleju napędowego.

-  W kolejnym naborze wniosków suszowych usprawnić działanie aplikacji, aby każdy rolnik mógł złożyć wniosek w terminie oraz aby w trakcie naboru wniosków nie zmieniać zasad przyznawania pomocy i kwoty przyznawania pomocy.

KRIR - odpowiedź na wniosek rady

Pismo KRIR do MRiRW