IRWŁ do Wojewody Łódzkiego w sprawie gminnych komisji szacujących szkody

W imieniu Zarząd Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego i na wniosek Członków Rady Powiatowej IRWŁ w Rawie Mazowieckiej, Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego skierował pismo do Wojewody Łódzkiego Karola Młynarczyka z prośbą o podjęcie działań mających na celu powołanie gminnych komisji szacujących szkody w uprawach rolnych w związku z wystąpieniem na terenie powiatu rawskiego przymrozków oraz gradobicia. Sadownicy z terenu powiatu rawskiego zgłaszają, iż najbardziej ucierpiały plantacje drzew pestkowych (czereśni, wiśni, śliw) oraz także plantacje porzeczki, w mniejszym stopniu plantacje jabłoniowe. IRWŁ zwraca się prośbą o pilną interwencję i powołanie komisji gminnych, aby można było oszacować straty przed zbiorami owoców z plantacji dotkniętych przymrozkami czy gradobiciem.