Jubileuszowe XXV Dożynki Powiatowe w Rawie Mazowieckiej

27 sierpnia 2023 r. w Rawie Mazowieckiej odbyły się jubileuszowe XXV Dożynki Powiatowe. Uroczystości dożynkowe  wieńczące trud i całoroczną pracę rolników, ogrodników i sadowników rozpoczęły się Mszą Św. dziękczynną, której przewodniczył Ksiądz Biskup Łowicki Wojciech Osial. Po Mszy Świętej odbył się obrzęd chleba, prezentacja wieńców dożynkowych,przegląd dorobku zespołów ludowych oraz okolicznościowe przemówienia.

W obchodach święta plonów uczestniczyli tradycyjnie przedstawiciele powiatowej Izby Rolniczej oraz Członek Zarządu IRWŁ Jacek Ossowicz.

Wzorem lat ubiegłych członkowie powiatowej IRWŁ przygotowali stoisko informacyjno-wystawiennicze. Przedstawiciele Izby Rolniczej zachęcali rolników do licznego uczestnictwa
w tegorocznych wyborach do Izb Rolniczych. W namiocie IRWŁ można było skosztować owoców sezonowych tj, jabłek i grusz. Na stoisku można było poczęstować się chlebem z tegorocznych zbóż, posmarowanym smalcem z dodatkiem ogórka kiszonego, a także  napić się soków tłoczonych z bialskich i sadkowickich  jabłek.

Małgorzata Rosa

BP IRWŁ w Rawie Mazowieckiej