Pismo IRWŁ do KRIR w sprawie producentów rolnych posiadający duże zapasy zbóż, które przeznaczone będą na skarmienie zwierząt

W imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, Prezes IRWŁ Bronisław Węglewski skierował pismo do Prezesa KRIR Wiktora Szmulewicza z związku z zapowiedzią Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie pomocy do sprzedaży pszenicy, pszenżyta, jęczmienia, żyta i mieszanek zbożowych w okresie od 1 stycznia do 31 maja 2024r. z wnioskiem o objęcie pomocą również producentów rolnych posiadający duże zapasy zbóż, które przeznaczone będą na skarmienie zwierząt (drób, trzoda chlewna). Pozwoli to na uniknięcie „sztucznej sprzedaży” (tj. rolnik od rolnika) lub uruchomienie  pomocy  w postaci dopłat do hektara analogicznie jak  dopłaty  do kukurydzy.