Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Pajęczańskiego

W dniu 06 lipca 2022 roku odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Pajęcznie, które otworzył i prowadził Przewodniczący Rady – Pan Paweł Sikora. W posiedzeniu wzięli udział członkowie Rady Powiatowej IRWŁ w Pajęcznie oraz zaproszeni goście; p Jacek Różański- kierownik ARIMR w Pajęcznie, p. Maria Popiel Wiceprezes Banku Spółdzielczego w Pajęcznie, p. Kamil Ceglarek- kierownik KRUS w Pajęcznie. Posiedzenie miało charakter informacyjny. Podczas obrad poruszono następujące tematy:

• Bieżące informacje, nowe programy, dopłaty i wnioski na rok 2022-  p. Jacek Różański, kierownik  Biura Powiatowego ARiMR w Pajęcznie.
  • Narzędzia pomocowe dla rolników oferowane prze Banki- p. Maria Popiel, wiceprezes Banku Spółdzielczego w Pajęcznie.
  • Informacja z działalności Biura Powiatowego KRUS–p. Kamil Ceglarek, kierownik Biura Powiatowego KRUS w Pajęcznie.

Delegaci Rady odnosili się z dużym zainteresowaniem do zagadnień zawartych w porządku obrad.

Podczas posiedzenia przyjęto wniosek:

- Aby informacja o aktualnym wykorzystaniu limitu pomocy DE MINIMIS , którą obecnie można znaleźć na stronie SRPP (System Rejestracji Pomocy Publicznej), była bardziej dostępna dla rolników i znajdowała się na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Przewodniczący Rady Powiatowej IRWŁ w Pajęcznie po zakończeniu realizacji porządku obrad i dyskusji dokonał zamknięcia posiedzenia. Podziękował uczestnikom za przybycie i merytoryczny wkład w przeprowadzone obrady.

Iza Potykanowicz

BP IRWŁ w Pajęcznie