Powitanie lata w konarzewie 2018

Już po raz szósty w minioną niedzielę (24 czerwca 2018 r.) panie ze Stowarzyszenie Kobiet w Konarzewie wraz z gminą Piątek zorganizowały Powitanie lata – Konarzew 2018. Warto docenić ten trud i jednocześnie radość z integracji lokalnej społeczności właśnie poprzez takie imprezy. Wspólne spotkania to jeden z ważniejszych elementów życia społecznego na obszarach wiejskich. I tym razem nie zabrakło w Konarzewie letniej sceny (występy zapaśników UKS SUPLEC ŁÓDŹ, Zespołu Pieśni i Tańca Mąkolice oraz lokalnego kabaretu) pysznych ciast, ogniska z kiełbaskami oraz lokalnego rękodzieła. Oczywiście było również pod dostatkiem sportowych emocji. Drużyna z Konarzewa i Drużyna Samorządowców Gminy Piątek walczyły o puchar Prezesa Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego. Kolejny już raz wygrała Drużyna z Konarzewa. Puchar Bronisława Węglewskiego – Prezesa Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego zwycięskiej drużynie wręczyła Małgorzata Gabryelczak - Przewodnicząca Rady Powiatowej IRWŁ w Łęczycy gratulując wszystkim uczestnikom sportowej walki na boisku.  Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla dzieci-konkursy:  na najładniejszy wianek z kwiatów polnych, “wszystko o mleku”, plastyczny, a także darmową zjeżdżalnię dla dzieci.
Gratulujemy organizatorom pomysłu i zaangażowania, a uczestnikom konkursów, małym artystom i wszystkim, którzy powitali lato w Konarzewie, życzymy kolejnych tak udanych imprez.

Stowarzyszenie Kobiet w Konarzewie

Stowarzyszenie Kobiet w Konarzewie powstało 19 października 2008 r., od tego dnia aktywną pracę na rzecz lokalnego środowiska rozpoczęło 15  pań w różnym wieku. Inicjatywa utworzenia Stowarzyszenia  wyszła od Teresy Maciejak, która pełniła rolę Prezesa Stowarzyszenia do 11 marca 2013r. Obecnie Prezesem Stowarzyszenia jest Teresa Sokół a liczba członkiń wynosi 29. Członkinie przez cały okres swojej działalności podjęły mnóstwo inicjatywy w zakresie rozwoju życia kulturalnego nie tylko swojej miejscowości, ale także całej Gminy. Nasze działania skupiają się na zwiększeniu aktywności kobiet w życiu społeczności lokalnej (nasze dążenia zawarte są w statucie). Efektywnie pracujemy, rozwijamy nasze umiejętności, integrujemy się, poznajemy wiele ciekawych miejsc i ludzi. Zawdzięczamy to udziałowi w programach prorodzinnych i programach integracji społecznej. Uczestniczymy w warsztatach twórczości ludowej i artystycznej, na których nasze ręce potrafiły wyczarować piękne dożynkowe wieńce, świąteczne dekoracje, palmy wielkanocne. Jesteśmy dumne z udziału w licznych szkoleniach i z realizacji wielu projektów między innymi takich jak: „Europejski Plener z Wikliną”, „Tradycja wczoraj i dziś”, „Spotkanie z teatrem”, „Konarzew we wspomnieniach”, „Powitanie Lata”, „Mini-amfiteatr”, „EKOnarzew”, „Niezapomniane Chwile przeżyte w Konarzewie”, „Z kulturą za pan brat Konarzew 2016r.”. Podziękowania, które można obejrzeć na naszej stronie www.konarzew.com  są dowodem naszej pracy i zaangażowania. Nie zapominamy przy tym o naszych dzieciach i mężach, którzy nas wspierają i rozumieją nasze potrzeby związane z funkcjonowaniem naszego Stowarzyszenia. Nasze wspólne działania przyczyniły się do stworzenia „Naszego miejsca na ziemi” jakim jest plac zabaw w Konarzewie, miejsce do wspólnych spotkań, organizacji imprez plenerowych i rodzinnego wypoczynku. Realizując projekt w ramach „DZIAŁAJ LOKALNIE” zbudowaliśmy mini-amfiteatr, a piękna altana ze stołem do warcabów powstała z uzyskanych środków „GRANT NA LEPSZY START”. Corocznie w czerwcu organizujemy razem z Gminą Piątek imprezę plenerową „Powitanie Lata”, która na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń gminnych, a w tym roku po zgłoszeniu do „Dzieje się w łódzkiem”, do kalendarza wydarzeń w województwie łódzkim.

Cieszymy się niezmiernie, że w ramach naszych działań udało nam się sprawić, że na buziach przedstawicieli młodego pokolenia zagościł uśmiech.  Organizowane dla nich warsztaty, spotkania, Dzień Dziecka czy „Zielone Mikołajki” cieszą się zawsze ogromnym powodzeniem.

Dzięki działalności Stowarzyszenia odkrywamy w sobie zdolności i umiejętności dotąd nam obce, a także mamy możliwość zaprezentowania swoich pasji, często znanych tylko naszym najbliższym.   To dla nas ogromnie ważne, podzielić się z innymi tym co kochamy. To wszystko co robimy – realizujemy jako wolontariusze. Żadna z pań nie jest bowiem zatrudniona na etacie w naszej organizacji. Działając wspólnie i bezinteresownie tworzymy i wpisujemy się na karty historii naszego regionu - naszej małej ojczyzny.

Nasze Stowarzyszenie może wesprzeć każdy, kto kupuje w Internecie - nie płacąc ani grosza więcej niż wynosi wartość dokonanych zakupów. Umożliwia to serwis FaniMani.pl, w którym Stowarzyszenie Kobiet w Konarzewie założyło swój profil. Jeśli internauta robiący zakupy online będzie chciał wesprzeć organizację, wystarczy, że wejdzie na stronę www.konarzew.com,  kliknie “Wspieram”, wybierze ulubiony sklep i zrobi zakupy jak zwykle. Określony procent wartości zakupów trafi do organizacji wybranej przez użytkownika. Zebrane w ten sposób darowizny przeznaczymy na cele statutowe związane z działaniami na rzecz dzieci. Warto wspomnieć, że w serwisie zarejestrowanych jest ponad 1400 organizacji, a do programu dołączyło ponad 700 sklepów internetowych, wśród których jest wiele znanych marek.