Sierpniowe wydanie "W Nowej roli", zapraszamy!

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam do lektury sierpniowego wydania „W nowej roli”. Szczególnie zachęcam do przeczytania artykułu o żniwach i ich tradycjach (str. 3), czyli pięknych zwyczajach i rytuałach. Czasy się zmieniły i żniwa wyglądają trochę inaczej, dlatego organizujmy dożynki, by dzielić się chlebem ze nowego plonu.

Popularyzujemy również wypoczynek na obszarach wiejskich. Promujmy gospodarstwa, które kultywują lokalną tradycję i zachęcają smaczną regionalną kuchnią. Zachęcam Państwa do zgłoszenia swoich propozycji w tegorocznej edycji konkursu wojewódzkiego  „Weekend na Wsi – pełen smaku i atrakcji 2022” – termin nadsyłania zgłoszeń mija 5 września. Więcej informacji na stronie 4.

O działaniach Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego możecie Państwo, co miesiąc, przeczytać na stronie 6 i 7, jak również w Temacie numeru na stronach 8 i 9. Zapraszamy Państwa również na stronę IRWŁ – www.izbarolnicza.lodz.pl oraz na FB www.facebook.com/IzbaRolniczaWojewodztwaLodzkiego, gdzie publikujemy wydarzenia, informacje rolnicze i m.in. pisma IRWŁ z Państwa głosami skierowane do Wojewody Łódzkiego, Krajowej Rady Izb Rolniczych, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz do innych instytucji okołorolniczych.  Zachęcamy również koła gospodyń wiejskich, lokalne grupy działania i stowarzyszenia do kontaktu z nami. Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego zawsze stara się promować Państwa działania dla lokalnych społeczności.

Bronisław Węglewski

Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego