XXII Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych, XXVIII Targi Rolne Agrotechnika 2022 i Wojewódzkie Dni Pola

W dniach 11-12 czerwca 2022r. na terenie Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach miała miejsce XXII Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych oraz odbyły się  XXVIII Targi Rolne Agrotechnika 2022 i Wojewódzkie Dni Pola. Pogoda, wystawcy, odwiedzający dopisali po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. W sobotę m.in.  odbyła się ocena bydła mlecznego, owiec, królików, prezentacja alpak, warsztaty dla uczniów szkół rolniczych. W godzinach popołudniowych odbyło się wręczenie dyplomów oraz pucharów za wiceczempionaty.W imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego puchary Prezesa Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego wręczył członek Zarządu Adam Michaś. Natomiast na terenie Wystawy Rolniczej zwiedzający mogli obejrzeć maszyny, urządzenia do produkcji rolnej oraz skorzystać z fachowego doradztwa. Natomiast w niedzielę wręczono puchary za superczempionaty i czempionaty oraz Złote Honorowe Odznaki. W imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego puchary Prezesa Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego wręczył Przewodniczący Rady Powiatowej IRWŁ – Roman Wodzyński. Na terenie Wystawy swoje stoisko miała również Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego na którym odwiedzający mogli skorzystać z fachowego doradztwa oraz pobrać prasę rolniczą. Ponadto został rozstrzygnięty etap regionalny XIX  Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.