Lipcowe wydanie miesięcznika "W NOWEJ ROLI"

Szanowni Państwo, przedstawiciele rolników województwa łódzkiego spotkali się w czerwcu na IV w VI kadencji Walnym Zgromadzeniu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego. W czasie kilkugodzinnej debaty, została omówiona tematyka związaną z bieżącą sytuacją w rolnictwie, a także z problemami, z jakimi borykają się rolnicy (ogniska ASF, ptasia grypa, niskie ceny owoców). Wypracowaliśmy wnioski, które zostały wysłane do Krajowej Rady Izb Rolniczych w celu jak najszybszego rozpatrzenia i dalszej realizacji. Więcej informacji możecie Państwo przeczytać w Temacie numeru na stronach 8 i 9.

W czasie obrad, Walne Zgromadzenie IRWŁ udzieliło absolutorium Zarządowi IRWŁ  w składzie: Bronisław Węglewski – Prezes IRWŁ, Andrzej Komala – Wiceprezes IRWŁ, Członkowie Zarządu: Ewa Bednarek, Adam Michaś, Jacek Ossowicz. Bardzo dziękujemy za te głosy poparcia.

Wystąpienie  ogniska ASF w powiecie wieruszowskim, tzw. zagłębiu produkcji trzody chlewnej, wywołało wiele obaw wśród rolników – producentów trzody chlewnej. Jako samorząd rolniczy wspieramy hodowców w tym trudnym czasie i będziemy podejmować działania w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. Więcej informacji o ASF na stronie 4 i 7.

Agnieszka Zaremba, pracownik Biura Powiatowego IRWŁ w Radomsku poprosiła nas o pomoc dla Mateusza. Mateusz jest uczniem III klasy technikum w Zespole Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku i zdolnym tenisistą stołowym. Kilka miesięcy temu lekarze wykryli u niego guza - chłoniak DLBCL. Niestety, najmocniejsza chemia, którą otrzymał, nie jest w stanie go zniszczyć. Jest jednak szansa na wyzdrowienie, ponieważ jest lek, który może zniszczyć komórki rakowe. Lek kosztuje 1,5 miliona złotych, na szczęście udało się zebrać taka sumę. Jednak Mateusz nadal potrzebuje naszej pomocy, ponieważ podawanie leku i rehabilitacja będą trwały długo. Pomóżmy Mateuszowi w tej walce!

Mateusz, życzymy Ci dużo siły i zdrowia!

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego